Żywe Obrazy - warsztaty animacji z Intermediateką

26 czerwca w murach wielickiej Mediateki odbyły się warsztaty Żywe obrazy, będące częścią projektu Sztuka Nowych Mediów dla Wszystkich realizowanego przez Fundację Czas Dzieci i artystów z Intermediateki. Warsztaty zostały dostosowane do potrzeby grupy ze Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej w Wieliczce.

W ramach projektu Sztuka Nowych Mediów dla Wszystkich - w przestrzeni Biblioteki Miejskiej w Wieliczce – odbyły się spotkania mające na celu zapewnienie unikalnych wrażeń artystycznych i integrację międzypokoleniową bez barier.  W warsztatach wykorzystaliśmy zaplecze technologiczne - animację poklatkową, elementy gry oraz tradycyjne techniki rzeźbiarskie i scenograficzne.

Uczestnicy poznali tajniki warsztatu twórczego i wcielili się w rolę ekipy filmowej.
Osoby uczestniczące w warsztatach, we współpracy z opiekunami, stworzyły krótkie historie i wykreowali bohaterów, którzy ożyli dzięki technice animacji poklatkowej.
Posłużyliśmy się piękną, barwną scenografią, stworzoną przez grupę w ramach warsztatów Sztuka Site Specyfic z Intermediateką, programem do animacji oraz przygotowanymi  do tego celu graficznymi tabletami. Warsztaty poprowadziła Artystka Sztuk Wizualnych - Anna Jowita Ciołkiewicz z Intermediateki, przy współpracy Pani Magdaleny Magryty-Nowak z Mediateki - Biblioteki Miejskiej w Wieliczce.

Projekt był ciekawym doświadczeniem artystycznym, ale także umożliwił integrację międzypokoleniową i dostosowanie działań do indywidualnych potrzeb uczestników.
Fundacja Czas Dzieci - organizator warsztatów - od lat jest ogniwem łączącym dzieci z literaturą i sztuką.

Współorganizatorem warsztatów jest Intermediateka, instytucja która skupia artystów sztuk wizualnych, absolwentów krakowskiej ASP, architektów, scenografów, filmowców i pedagogów. Zajmuje się organizacją projektów artystycznych z wykorzystaniem nowych technologii, łącząc sztuki wizualne, film i muzykę w unikalny sposób.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Sztuka Nowych Mediów dla Wszystkich". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: Anna Jowita Ciołkowiecz