12 grudnia biblioteka nieczynna

Informujemy wszystkich czytelników, że w dniu 12 grudnia biblioteka główna i jej filie będą nieczynne z powodu wyjazdu pracowników na szkolenie. Przypominamy o możliwości zwrotu książek za pomocą wrzutni. Za utrudnienia przepraszamy, ale pamiętajcie, że szkolimy się i podnosimy swoje kompetencje dla Was!

Laureaci 10. Wielickiego Dyktanda

W sobotę 15 października 2022 roku, w sali kinowej Wielickiej Mediateki odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja najpopularniejszego konkursu ortograficznego powiatu wielickiego - Wielickie Dyktando organizowanego przez Mediatekę – Bibliotekę Miejską w Wieliczce. Każda edycja przykuwa uwagę mieszkańców Wieliczki, powiatu wielickiego, a także całej małopolski, którzy sprawdzają swoje umiejętności ortograficzne i interpunkcyjne, stając w szranki o tytuł Wielickiego Mistrza Ortografii.

Noc Bibliotek w wielickiej bibliotece

W piątkowy wieczór w budynku Wielickiej Mediateki odbyła się VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja pod hasłem „To musi się powieść” przeniosła mieszkańców Wieliczki do magicznego świata „Alicji z Krainy Czarów”.