Zamknięcie biblioteki oraz filii bibliotecznych w marcu

W marcu nastąpi kilka zmian w godzinach otwarcia wielickiej biblioteki oraz naszych filii. W dniach 11-13 marca (poniedziałek – środa) wielicka biblioteka oraz wszystkie filie będą nieczynne. W dniach 14-22 marca (czwartek - piątek) Dział dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki pozostanie nieczynny z powodu przeprowadzki.

Wielicka Biblioteka Młodych zaprasza!

Odpowiadając na potrzeby najmłodszych i tych nieco starszych czytelników wielicka książnica otwiera Bibliotekę Młodych – nowoczesną przestrzeń w zabytkowej części przylegającej do budynku Wielickiej Mediateki, gdzie zostanie przeniesiony Dział dla Dzieci i Młodzieży. Otwarcie nowej przestrzeni bibliotecznej już 23 marca.

Spotkanie DKK

21 marca o godzinie 17:30 w wielickiej bibliotece odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem przewodnim będzie książka finalisty National Book Award, Salvatore Scibony - „Każdy”. Wszystkich uczestników oraz osoby, które chciałyby dołączyć do naszego dyskusyjnego grona serdecznie zapraszamy!

Twórcza biblioteka – Pisanki inaczej

Filia na os. Kościuszki zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie z cyklu Twórcza Biblioteka, na których przygotujemy kolorowe pisanki, przy użyciu nieoczywistych technik. Wszystkich zainteresowanych (niezależnie od wieku!) zapraszamy 25 marca o godzinie 17.00.

Debaty Oksfordzkie w Wieliczce – znamy półfinalistów

Ubiegły tydzień w wielickiej bibliotece zakończyliśmy debatując. 8 marca odbył się I etap V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich, która toczy się pod hasłem „Odpowiedzialność za słowo”. Cztery zwycięskie drużyny spotkają się ponownie już 4 kwietnia na debatach półfinałowych oraz w finale.

Warsztaty Wielkanocne – Palmy z bibuły i krepiny

Biblioteka na oś. Kościuszki zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia plastyczne, na których nauczymy się różnych technik tworzenia kwiatów i liści z bibuły i krepiny. Z powstałych elementów będzie można złożyć swoją Wielkanocną palmę. Warsztaty odbędą się 18.03 (w poniedziałek) oraz 22.03 (w piątek) o godzinie 17.00.

Spotkanie z aloesem

Biblioteka na osiedlu Krzyszkowice zaprasza na „Spotkanie z Pasją”, którego tematem będzie aloes i jego właściwości. Spotkanie poprowadzi Angelika Kuć, z zawodu kosmetyczka, z zamiłowania pasjonatka zdrowia i urody, naturalnej pielęgnacji i suplementacji, promująca zrównoważony styl życia.

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N odbędzie się w tym roku po raz czwarty, a już po raz drugi w Wieliczce. W minionym roku w wielickim wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób. Tym razem na scenie wystąpią Tomasz Michniewicz, Janusz Gołąb, Piotr Trybalski, Jacek Hugo-Bader, Dorota Szparaga, Jakub Porada i wielu innych. Ponadto w programie warsztaty, Wielka Lekcja Geografii i debata oksfordzka! Zapiszcie sobie te daty 15-17 marca br. i przybywajcie Wieliczki. Dla wszystkich ciekawych świata obecność obowiązkowa!