Zamknięcie biblioteki oraz filii bibliotecznych w marcu

W marcu nastąpi kilka zmian w godzinach otwarcia wielickiej biblioteki oraz naszych filii. W dniach 11-13 marca (poniedziałek – środa) wielicka biblioteka oraz wszystkie filie będą nieczynne. W dniach 14-22 marca (czwartek - piątek) Dział dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki pozostanie nieczynny z powodu przeprowadzki.

Wielicka Biblioteka Młodych zaprasza!

Odpowiadając na potrzeby najmłodszych i tych nieco starszych czytelników wielicka książnica otwiera Bibliotekę Młodych – nowoczesną przestrzeń w zabytkowej części przylegającej do budynku Wielickiej Mediateki, gdzie zostanie przeniesiony Dział dla Dzieci i Młodzieży. Otwarcie nowej przestrzeni bibliotecznej już 23 marca.

Debaty Oksfordzkie w Wieliczce – znamy półfinalistów

Ubiegły tydzień w wielickiej bibliotece zakończyliśmy debatując. 8 marca odbył się I etap V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich, która toczy się pod hasłem „Odpowiedzialność za słowo”. Cztery zwycięskie drużyny spotkają się ponownie już 4 kwietnia na debatach półfinałowych oraz w finale.

Michał Rusinek – spotkanie z wielicką młodzieżą

Dzień 29 lutego był dla nas w tym roku wyjątkowy, tak jak wyjątkowa była też okazja i spotkanie, które wielicka biblioteka zorganizowała dla młodzieży biorącej udział w tegorocznej, piątej już, Międzyszkolnej Lidze Debat Oksfordzkich w Wieliczce. Ten mały jubileusz udało nam się uczcić w najlepszy możliwy sposób – spotkaniem ze wspaniałym pisarzem, literaturoznawcą, wykładowcą, tłumaczem, mówcą i przede wszystkim miłośnikiem słowa i języka – prof. Michałem Rusinkiem, który przyjechał do wielickiej młodzieży na spotkanie pt. „Do czego może się dziś przydać starożytna retoryka”?

Ferie w świecie archeologii

W drugim tygodniu ferii gościliśmy w wielickiej bibliotece dzieci, które wspólnie z pracownikami Muzeum Archeologicznego w Krakowie odkrywały świat greckich bogów oraz tajniki zawodu archeologa.

V Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich – warsztaty za nami

W ubiegłym tygodniu w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy młodzież, pod czujnym okiem trenerek z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców – Gabrieli Klimczyk oraz Anny Kulmy, brała udział w szkoleniach warsztatowych w ramach piątej już edycji Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich.