Akcja bookcrossingowa w wielickiej bibliotece

Czerwiec został ogłoszony miesiącem bookcrossingu. Z tej okazji wielicka biblioteka w dniach 10-15 czerwca zorganizowała tydzień uwalniania książek.

W kilku punktach usługowo-handlowych na terenie miasta Wieliczka można było znaleźć zapakowane książki dostarczone przez wielickich bibliotekarzy. Pozycje można było zabrać do domu, przeczytać, zatrzymać w domowej biblioteczce lub podarować następnemu czytelnikowi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, książki znikały w mgnieniu oka. Partnerami wydarzenia były: Kwiaciarnia Zielony Domek, Cafeteria Espresso, salon fryzjersko-kosmetyczny Kataluna, Beza Love oraz Mydlarnia u Franciszka. Dziękujemy partnerom za udostępnienie przestrzeni oraz zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji. Wielicka książnica przez cały rok prowadzi akcję bookcrossingową, dając drugie życie książkom w Punktach Wędrujących Książek zlokalizowanych w parku Adama Mickiewicza, w Rowerowym Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Józefa Jedynaka, w parku „Stok pod Baranem” oraz przy Trakcie Solnym.

Autor: Katarzyna Ścibor