Spotkanie autorskie z Szymonem Opryszkiem

W ramach cyklu „Premiery literackie” Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Szymonem Opryszkiem, które odbędzie się 28.09.2023 o godzinie 18.00.
Szymon Opryszek jest reporterem, laureatem nagrody Pióro Nadziei Amnesty International 2021 za cykl reportaży „Moja zbrodnia to mój paszport” o drodze śladami migrantów z Bliskiego Wschodu, przez Białoruś aż do Polski. Za ten sam cykl nominowany do m.in. nagrody Grand Press. Współautor książek "Tańczymy już tylko w Zaduszki" i "Wyhoduj sobie wolność". W swoich książkach podejmuje tematy praw człowieka, kryzysu klimatycznego i migracji.
Wrześniowe spotkanie będzie promować najnowszą książkę autora, "Woda. Historia pewnego porwania". Jest to reporterska opowieść o kryzysie wodnym, która suche statystyki ubiera w historie i emocje. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Radia Kraków, Kuba Niziński.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu najnowszej książki autora.
W związku z tematyką książki przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalny regał z książkami o szeroko pojętej tematyce „eko”, który znaleźć można w Eko- czytelni Wypożyczalni Głównej.
Wstęp wolny.
Więcej o wydarzeniu: www.biblioteka.wieliczka.eu