Wesołe Świętowanie z biblioteką w Śledziejowicach

13 października filia biblioteczna w Śledziejowicach świętuje swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki na wspólne świętowanie.

Biblioteka w Śledziejowicach zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków na Wesołe Świętowanie z okazji 70-lecia powstania biblioteki w niedzielę, 13 października. Startujemy o godz. 14:00  w budynku Domu Ludowego w Śledziejowicach.

Świętowanie rozpoczniemy krótkim rysem historycznym biblioteki i wspomnieniem ludzi, którzy ją tworzyli. Wydarzeniu będą towarzyszyć wystawy pt.: „Historia biblioteki w Śledziejowicach” oraz „Śledziejowice w okresie międzywojennym”,  o której opowie mieszkaniec Śledziejowic – Pan Marian Pajdak. Jubileusz uświetni występ dzieci z oddziału przedszkolnego oraz szkoły w Śledziejowicach. Kulminacyjnym punktem programu będzie tort jubileuszowy.

Część artystyczna rozpocznie się o godz. 14.30 spektaklem „Wymieciona Dżungla” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Bajki. Od godz.15.30 zapraszamy uczestników świętowania na animacje dla dzieci, między innymi skręcanie balonów oraz zajadanie się pysznym popcornem. Dodatkowo obejrzeć będzie można Wystawę Armii Modelinowych Wojowników, wykonaną własnoręcznie przez Pana Pawła Ziółkowskiego.
W czasie trwania wydarzenia ekodoradcy  z EkoWieliczka, będą prowadzić konsultacje dotyczące programu „Czyste powietrze” oraz eko-warsztaty dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Sabina Tracz