Zajęcia wakacyjne w bibliotece w Raciborsku – zakończenie

Wakacyjne warsztaty zorganizowane przez filię biblioteczną w Raciborsku dobiegły końca.

W drugim tygodniu uczestnicy letnich spotkań wykonywali makramowe drzewka. Było to nie lada  wyzwanie, wymagające wyobraźni, cierpliwości i umiejętności manualnych. Na drewnianych okręgach, z naturalnych sznurków, używając makramowych węzłów – dzieci wyczarowały piękne drzewka. Dekorację w stylu boho, do powieszenia na ścianie lub w oknie.

Ostatnie zajęcia, to coś, co wszyscy lubią – letnia biżuteria. Z koralików, ceramicznych zawieszek, sznurków, muszli - powstały naszyjniki, korale i bransoletki. Używając makramowych węzłów dodaliśmy regulacje sznurków. Artystyczna biżuteria będzie wspaniałym dodatkiem do letnich kreacji.

Wakacyjne spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spędziliśmy ciekawie i twórczo wolny czas. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach już po wakacjach. Miłego wypoczynku!

Autor: Bernadeta Leśniowska-Gustyn