Rodzinne Świętowanie z biblioteką w Raciborsku

Biblioteka w Raciborsku zaprasza na Rodzinne Świętowanie z okazji 70-lecia powstania biblioteki. Startujemy w niedzielę, 26 maja o godz. 15 w budynku OSP w Raciborsku.

Wydarzenie rozpocznie się na sali widowiskowej krótkim przedstawianiem biblioteki i wspomnieniem ludzi, którzy ją tworzyli. Następnie wystąpią laureaci konkursu recytatorskiego – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciborsku. Niedługo potem zapraszamy wszystkich na jubileuszowy tort oraz otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Biblioteka dawniej i dziś”.

O godz. 15.30 odbędzie się spektakl „Wymieciona Dżungla” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Bajki. Natomiast już od godz. 16.30 w bibliotece oraz przed budynkiem rozpoczną się animacje dla dzieci.

Podczas spotkania będzie można skorzystać z porad ekodoradców EkoWieliczka, którzy poprowadzą konsultacje dotyczące programu „Czyste powietrze” oraz eko-warsztaty dla dzieci.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Lokalnej Grupy Działania Powiatu Wielickiego.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Bernadeta Leśniowska-Gustyn