Najlepsze wydarzenia w roku 2023 w filii w Raciborsku

W minionym roku było twórczo i intensywnie. Oprócz cyklicznych spotkań dla dzieci „Zwinne rączki” oraz dla kobiet „Babskie Sprawy”, fantastycznych lekcji bibliotecznych i zajęć dla świetlicy „Wesołe Wtorki” biblioteka organizowała zajęcia w czasie wolnym w ferie i wakacje. Wakacje w bibliotece nigdy nie są nudne, na przykład na zajęciach z czerpania papieru dzieci nie tylko dowiedziały się jak powstaje papier ale mogły własnoręcznie stworzyć własne kartki papieru. Na  spotkaniach z cyklu Babskie Sprawy warto wspomnieć o zajęciach, na których uczestniczki odkrywały stare tradycje i wykonywały słowiańskie lalki – motanki.

Biblioteka angażowała się w życie wsi uczestnicząc w uroczystym otwarciu placu zabaw w Raciborsku. Wraz ze Szkołą Podstawową w Raciborsku zostały zorganizowane konkursy dla dzieci. Konkurs plastyczny na projekt okładki książkowej „Okładkowe sroki”, zakończony wystawą zwycięskich prac w bibliotece. Kolejna edycja konkursu recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-III. W tym roku tematem konkursu były „Zwierzęta w wierszach”. Dzieci prezentowały wybrane wiersze na wysokim poziomie artystycznym, z pełnym zaangażowaniem w stroje i rekwizyty.

W ramach Święta filii w Raciborsku, miały miejsce różne zajęcia dla dzieci i młodzieży , lekcje biblioteczne dwa oraz spotkania autorskie. Pierwsze z panem Jerzym Grzeszczukiem, w którym wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciborsku. Pan Jerzy przedstawiał bohaterów swoich książek, opowiadał o historii papieru. Drugie spotkanie, z panią Martą Krajewską, autorką książek dla dorosłych i dzieci, która pisze głównie słowiańskie fantasy ale i seriale obyczajowe.

Zapraszamy wszystkich do biblioteki w 2024 roku.

Autor: Bernadeta Leśniowska-Gustyn