By każdy znalazł własne Honolulu

W czwartek, w bibliotece w Koźmicach wielkich gościliśmy Basię Kwintę. Spotkanie z autorką książek obyczajowych, odbyło się w ramach cyklu imprez promocyjnych „30 dni dookoła biblioteki”.
Artykuły eksperckie i lajfsylowe Pani Basi możemy przeczytać w kwartalniku WEDDING oraz na platformach Onet.pl i Styl.pl. Jest autorką poradnika o modzie ślubnej: „Jak kupić suknię ślubną i nie zwariować”. Obecnie Basia Kwinta wydała już dwie powieści obyczajowe.
Na spotkaniu w koźmickiej bibliotece autorka opowiadała o pisaniu. Jak powstaje pomysł i sam proces twórczy. W dowcipny sposób opowiadała o swoich doświadczeniach autorskich. Przybliżyła postaci bohaterów debiutanckiej książki „Chwała meksykańskim zakonnicom”. Uczestnicy spotkania w większości znali już tę powieść. Kolejna historia toczy się w Wieliczce. Opowieść o perypetiach Jana i Marii przykuły uwagę słuchających. Basia Kwinta opowiadała o najnowszej powieści „Razem, a nawet osobno”. Dowiedzieliśmy się trochę o kulisach powstania historii. Jestem pewna, że autorka zaciekawiła słuchaczy i zechcą poznać losy Marii Litwy.
Basia Kwinta snuje swe opowieści w lekki, ciekawy sposób. Ma lekkie pióro, a sytuacje bohaterów mogą się przydarzyć każdemu z nas.
Dziękuję wszystkim za miłe spotkanie i do zobaczenia w bibliotece.
Autor: Dorota Grochal