Święto filii na os. Kościuszki

W listopadzie zapraszamy do uczestnictwa w cyklu warsztatów, spotkań i lekcji bibliotecznych, które odbędą się w ramach cyklu “Poznaj swoją bibliotekę – 30 dni dookoła filii wielickiej biblioteki”. Na czytelników będą rowniez czekały dodatkowe atrakcje – słodkie upominki, kolorowe zakładki oraz książki “w ciemno”.

Szczegółowy harmonogram:

Zajęcia w bibliotece, poniedzialki i piątki, godz. 17.00-19.00

3.11 piątek – “Twórcza biblioteka” – Tworzenie ozdób z papieru i wspólne dekorowanie biblioteki.

6.11 poniedziałek – “Twórcza biblioteka” – Ceramiczne cuda w kolorze – malowanie i tworzenie ceramicznych ozdób i zwierzaków.

13.11 poniedziałek – “Sztuka w bibliotece” – Impresjonizm – zajęcia plastyczne z podstawami teoretycznymi. Inauguracja cyklu warsztatów, na których przedstawione zostaną wybrane kierunki w sztuce. Część plastyczną poprzedzi krótki wstęp z historii sztuki.

17.11 piątek – Szach mat! Warsztaty szachowe dla początkujących – kolejne spotkanie na którym będziemy uczyć się podstaw I doskonalić umiejętności gry w szachy. Cykl skierowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

20.11 poniedziałek – Warsztaty kreatywne – Druk długopisami 3d – cz. 1

24.11 piątek – Warsztaty kreatywne – Druk długopisami 3d – cz. 2

27.11 poniedziałek – “Twórcza biblioteka” dla dorosłych – dzierganie zimowych opasek na głowę.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: kosciuszki@bibliteka.wieliczka.eu
stacjonarnie: Filia na os. Kościuszki 8

Środy dla przedszkoli:

“Strażnicy podwodnego królestw a” – Spektakl teatru Kokon

Spotkanie autorskie z autorek książek dla dzieci Jerzym Zbigniewem Grzeszczukiem

Dodatkowe atrakcje:

Książka w ciemno! – Zabierz do domu książkę – niespodziankę. Na entuzjastów niespodzianek będą czekały książki zapakowane w szary papier, tak by nie móc odgadnąć co czeka w środku. Akcja trwa do wyczerpania zapasów.

Biblioteczna zakładka – stwórz własną książkową zakładkę. Przez cały listopad podczas odwiedzin w bibliotece będzie można stworzyć swoje unikatowe zakładki do książek – malowane, wycinane, z makulatury czy drewna, naklejek I stempli, czy suszonych kwiatów? Wybierz sam!

Wymień się! Książkami – Wymień do 5 książek wydanych po 2010 roku. Akcja trwa cały miesiąc.

Słodkie upominki dla małych i dużych!

Autor: Elżbieta Kudła