Kosmiczne wakacje w Bibliotece Młodych

Lipiec dobiega końca, a wraz z nim cykl warsztatów w Bibliotece Młodych w Wieliczce.
W tym roku najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu przygotowanych przez naszą Bibliotekę. W lipcu było to 8 spotkań-warsztatów na temat kosmosu, które prowadziła Pani Natalia Maj z Kids Science Lab.

Warsztaty przebiegały w miłej, wakacyjnej atmosferze, dzieci śpiewały piosenki, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, a także tworzyły własne prace plastyczne m.in. święcące obrazki galaktyk, wcieliły się w astronautów badających skały księżycowe, dowiedzieli się  kim jest astronom, a kim astronauta? Czy Polacy byli już w kosmosie? Podglądali, jak wygląda życie na stacji kosmicznej, mieli okazję wykonać modele gwiazdozbiorów, a na ostatnim spotkaniu wykazali się kreatywnością i stworzyli według własnego pomysłu kosmos zamknięty w słoiku. Powstały naprawdę cudowne, małe „dzieła sztuki”.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie i świetną zabawę, jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na sierpień.

Autor: Anna Świgoń-Maziarz