3. Wielicki Dzień Gier już za nami

W sobotę 16 września w naszym mieście już po raz trzeci odbył się Wielicki Dzień Gier, a na przybywających czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez bibliotekę i naszych partnerów.

W strefie gier planszowych i karcianych, dzięki wsparciu wydawnictw: Albi, Wydawnictwo Niebieska Żyrafa, Bard, Black Monk Games, CzuCzu, Galakta, Granna, Iuvi Games, Lucky Duck Games, Muduko, Portal Games, Smart Games odwiedzający nas gracze mogli korzystać ze „ściany gier”, na której zgromadziliśmy ponad 200 gier. Swoje stoisko miało także Lucrum Games, którego przedstawiciele dzielili się wiedzą jak grać w kilka nowości od tego wydawnictwa.

Strefę gier wielkoformatowych i plenerowych wsparł turniejowo Tactic Polska oraz Mölkky w Polsce, nie zabrakło również gier wielkoformatowych i plenerowych z biblioteki. Strefę gier stolikowych wypełniło niezawodne Stowarzyszenie Novuss Polska prezentując bilard marynarski, a także Carrom - bilard indyjski i Crokinole - grę kanadyjską. Zainteresowaniem cieszyły się również X-Box oraz stanowisko z okularami VR, których używaliśmy w bibliotece po raz pierwszy i już wiemy, że na pewno nie ostatni. Fani gier książkowych także znaleźli coś dla siebie i ciekawe pozycje od razu wypożyczyli do domu, a inni wyszli zaopatrzeni w różne gadżety, których w tym roku nie zabrakło dzięki CzuCzu oraz Galakcie.

W ciągu dnia rozegraliśmy aż cztery turnieje! Już od godziny 11.00 przed budynkiem grupa dzieci stawiła się do Turnieju Mölkky – fińskich kręgli, w których najlepsi okazali się Krzysztof (I miejsce), Małgosia (II miejsce), Mateusz (III miejsce). Już dwie godziny później grupa dorosłych z sentymentem stawiła się do Turnieju Eurobussinesu – biznes kwitł, a zwycięzcy zgarnęli sławę i cenne nagrody ufundowane przez bibliotekę. W godzinach popołudniowych odbył się również Turniej Karaka od Wydawnictwa Albi. Eksploratorzy podziemi zamku Karak mieli okazję zgarnąć własne egzemplarze tej gry ufundowane przez wydawcę. Na koniec odbyły się rozgrywki finałowe w grę logiczną SKATO od Wydawnictwa Niebieska Żyrafa, w której zwyciężyli Szymon (I miejsce), i Kacper (II miejsce). Wszystkim śmiałkom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Albi, Tactic, Muduko, Granna, Wydawnictwu Niebieska Żyrafa, którzy ufundowali nagrody i upominki dla tegorocznych zwycięzców, a także partnerom medialnym: wieliczkacity.pl i Puls Wieliczki za pomoc w promocji wydarzenia i naszym niezastąpionym wolontariuszkom – Joasi, Mai i Marysi za pomoc podczas wydarzenia.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy do nas zajrzeli, grali i spędzili z nami ten dzień. Dziękujemy również tym, którzy przynieśli gry do strefy zbiórki i wsparli nasze biblioteczne zbiory.

Fanów planszówek serdecznie zapraszamy na Wieczory Gier oraz na co dzień do Działu dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki, gdzie gry można wypożyczać do domu.

Autor: Katarzyna Piątek