Dzieci w wielickiej bibliotece - ferie zakończone

W pierwszym tygodniu dzieci zapoznały się z przedmiotami codziennego użytku, które jeszcze całkiem niedawno znajdowały się w domach, a także każde z nich wykonało unikatowy i oryginalny… aparat fotograficzny! W trakcie kolejnych warsztatów mali uczestnicy mogli zagrać w stare gry (m.in. skoczki czy piłkarzyki) oraz samodzielnie wykonali drewniane „kółko i krzyżyk”.
Drugi tydzień ferii rozpoczął się aktywnie, ponieważ dzieci poznały podwórkowe gry i zabawy (kolory, skakanie w gumę, „Baba Jaga patrzy”), a także stoczyły rozgrywki między sobą w bierki  czy warcaby. Zabawa w głuchy telefon przyniosła uczestnikom duuuużo powodów do śmiechu Ostatnie warsztaty pozwoliły dzieciom poznać trudną czynność, jaką jest tkactwo. Precyzja w tym wypadku to podstawa!
To były bardzo intensywne i twórcze dni!!!

Autor: Magdalena Paluch