Aktualności
Treść
Radosne 70 lat czytania z Biblioteką na osiedlu Krzyszkowice
21 czerwca filia biblioteczna na osiedlu Krzyszkowice świętuje swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki na uroczyste obchody jubileuszu. Uroczystość odbędzie się 21 czerwca (niedziela) w godzinach od 16:00- 19:00 w Domu Ludowym przy ulicy Krzyszkowickiej 5c.
Sekrety aromaterapii: Skóra
10 czerwca 2026 roku w Mediatece – Bibliotece Miejskiej w Wieliczce odbyły się warsztaty poświęcone aromaterapii oraz naturalnym sposobom dbania o zdrowie i dobre samopoczucie w okresie letnim. Spotkanie zgromadziło osoby zainteresowane świadomą pielęgnacją, naturalnym stylem życia oraz praktycznym wykorzystaniem olejków eterycznych w codziennych sytuacjach.
Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej na Festiwalu
W środowe przedpołudnie Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej miała ogromną przyjemność uczestniczyć i gościnie zaprezentować swój spektakl podczas XXIII Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób z Niepełnosprawnością w Podolanach. Wydarzenie odbyło się nad Rabą, jednak mimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło tego, co w tym festiwalu najważniejsze – radości, otwartości i prawdziwego poczucia wspólnoty.
Dzień dziecka w Zabawie
Dnia 30 maja odbyła się zabawa w Zabawie, połączona z Dniem Dziecka.
Odwiedziny w bibliotece
W maju naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Klubu Maluszka z Zabawy. Celem odwiedzin było poznanie zasad korzystania z zasobów bibliotecznych.
Nowości książkowe
Do biblioteki w Śledziejowicach trafiły nowości pochodzące z darów. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Tam, gdzie mieszkają kangury
Pięciolatki ze szkoły podstawowej w Koźmicach Wielkich odwiedziły naszą bibliotekę. Wzięły udział w zajęciach o Australii.
Razem weselej – rodzinny piknik w Chorągwicy
W sobotę odbył się piknik rodzinny w Chorągwicy. Organizatorzy: Pani sołtys wraz z radą sołecką, zaprosili do udziału również bibliotekę.
„Zabierz mnie do domu” – akcja bookcrossingowa w Wieliczce
Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich miłośników książek, dużych i małych, do udziału w niezwykłej inicjatywie literackiej z okazji czerwcowego miesiąca „uwalniania książek”. Akcja pod nazwą „Zabierz mnie do domu” odbędzie się w dniach 15 - 20 czerwca 2026 roku i będzie okazją do dzielenia się literaturą oraz promowania idei bookcrossingu w przestrzeni miejskiej.