Przejdź do treści
Przejdź do stopki
Przejdź do Wydarzeń

Menu

Czerwcowe spotkanie DKK

Czerwcowe spotkanie DKK

Treść

24 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem naszej rozmowy była książka „Iłła” Joanny Kuciel-Frydryszak – biografia Kazimiery Iłłakowiczówny, poetki, tłumaczki i jednej z najbardziej fascynujących postaci polskiej literatury XX wieku.

Dyskusja koncentrowała się nie tylko na bogatym i niełatwym życiorysie bohaterki książki, ale także na sposobie, w jaki autorka przedstawiła jej losy. Uczestnicy zwracali uwagę na ogrom pracy wykonanej przez Joannę Kuciel-Frydryszak, która na podstawie licznych źródeł stworzyła wielowymiarowy portret poetki – kobiety niezależnej, odważnej, a jednocześnie pełnej sprzeczności. Rozmawialiśmy o dzieciństwie Iłłakowiczówny, jej pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, bliskiej współpracy z Józefem Piłsudskim oraz o trudnych doświadczeniach wojennych i powojennych. Książka stała się także punktem wyjścia do rozmowy o losach kobiet, literaturze biograficznej oraz realiach minionych epok.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniach DKK w minionym sezonie i życzymy udanych, pełnych książkowych inspiracji wakacji!

Przypominamy, że książki przeznaczone do lektury podczas wakacyjnej przerwy można odbierać w Wypożyczalni Głównej.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy we wrześniu. Do zobaczenia po wakacjach!
 

Autor: Justyna Turchan 

 

Zdjęcia

1606219