Przejdź do treści
Przejdź do stopki
Przejdź do Wydarzeń

Menu

Pełna sala na pierwszym BOOKtalku. Spotkanie z Emilią Mrukbooki Jachimczyk pełne inspiracji i dobrej energii

Pełna sala na pierwszym BOOKtalku. Spotkanie z Emilią Mrukbooki Jachimczyk pełne inspiracji i dobrej energii

Treść

Pierwszy BOOKtalk w ramach projektu „BOOKstyle mode ON – w trybie młodego czytelnika” przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Na spotkanie z Emilią Mrukbooki Jachimczyk Biblioteka Młodych wypełniła się młodymi czytelnikami. Tak liczna obecność pokazała, jak silna, zaangażowana i pełna pasji jest młodzieżowa społeczność czytelnicza.

Rozmowę poprowadziła Magda Paluch (@grozownia), która stworzyła niezwykle ciepłą, swobodną atmosferę sprzyjającą szczerym rozmowom. Dziękujemy za profesjonalizm, otwartość i umiejętność poprowadzenia spotkania w taki sposób, by każdy czuł się jego częścią.

Podczas BOOKtalku rozmawialiśmy o książkach, literaturze Young Adult, pisaniu i bookmediach, współpracy z wydawnictwami, tworzeniu treści w sieci oraz higienie cyfrowej, kiedy media społecznościowe stają się jednocześnie pasją i pracą.

Jednak to nie tylko rozmowa o książkach sprawiła, że to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Było w nim bardzo dużo autentyczności, szczerości i wzajemnego wsparcia. Emilia z ogromną otwartością opowiadała o swojej drodze, pisaniu, prowadzeniu bookmediów, sukcesach, ale również o trudnościach i wyzwaniach. Pokazała, że warto wierzyć w siebie, rozwijać swoje pasje, marzyć odważnie i konsekwentnie walczyć o realizację swoich celów. Było to wydarzenie, które wielu uczestnikom dodało wiary w siebie i odwagi do działania, bo sama autorka zachęcając obecnych do spełniania marzeń mówiła: "nie pozwólcie, żeby ktoś podcinał Wam skrzydła".

Dziękujemy uczestnikom za liczne pytania i aktywny udział w dyskusji. To właśnie dzięki Wam rozmowa była tak żywa i inspirująca. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem mocy czytelniczej społeczności, która powstała wokół książek. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do tych, którzy byli z nami już od rana podczas BOOKthonu i wytrwali aż do wieczornego spotkania autorskiego. Wasza pasja i energia są najlepszym dowodem na to, że czytanie naprawdę łączy ludzi.

Serdecznie dziękujemy naszym bibliotecznym wolontariuszom oraz wolontariuszom Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce za pomoc w organizacji wydarzenia. Dzięki Wam wszystko przebiegło sprawnie i w wyjątkowo serdecznej atmosferze.

Dziękujemy również wydawnictwu You&YA oraz Księgarni Pod Globusem za błyskawiczną reakcję i pomoc w zorganizowaniu stoiska z książkami. Cieszymy się, że uczestnicy mogli wrócić do domu nie tylko z autografami i wspomnieniami, ale także z nowymi lekturami. 

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za wsparcie młodych ludzi w dotarciu na wydarzenie, w rozwijaniu ich pasji, ciekawość ich świata i zainteresowań. 

Projekt odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Rafała Ślęczki oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce.

W realizacji projektu wspierają nas: Miasto i Gmina Wieliczka, Młodzieżowa Rada Miejska w Wieliczce, Wielickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie #wRealu Wieliczka, WieliczkaCity.pl, Wielicka Spółka Transportowa, Twórcze Czwartki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Program Partnerstwo dla Książki.

 

Autor: Katarzyna Piątek

 

1600558