Konkurs na najlepsze wizyty studyjne

W ramach programu „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” nasza biblioteka gościła bibliotekarzy z całej Polski. Rada Programowa wybrała spośród wszystkich wizyt w bibliotekach najciekawsze i najbardziej odpowiadające celom programu. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zdobyła II nagrodę.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na najlepszą wizytę studyjną programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”! Dziękujemy!

Wzajemne inspiracje za jeden uśmiech, czyli jak zgrany zespół może „przenosić góry” to temat wizyty studyjnej która odbyła się w październiku w wielickiej bibliotece. W trakcie wizyty biblioteka gościła u siebie bibliotekarzy z całej Polski. Podczas spotkania mieli oni okazję wymieniać się oświadczeniami, ale także rozpowszechniać sprawdzone przez siebie pomysły organizacyjne, które zwiększają prestiż planowanych wydarzeń i oddziaływanie biblioteki w środowisku.

Rada Programowa podczas oceny realizacji zadania brała pod uwagę organizację, ciekawą tematykę, atrakcyjny program oraz wykorzystanie oryginalnych, niekonwencjonalnych technik prowadzenia spotkania. Wizyta zrealizowana przez Bibliotekę w Wieliczce została bardzo wysoko oceniona i w konkursie na najlepszą wizytę studyjną zajęła II miejsce.

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” był organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program był przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.