Magia teatru

27 maja odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe organizowane w ramach spotkań Siłowni Literackiej wprowadzające w magiczny świat teatru i wyobraźni. Warsztaty online dla Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej poprowadziła Edyta Trojańska - Urbanik, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz instruktor teatralny.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Wieliczce

Siódma edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP odbyła się także w Wieliczce. 8 września z placu im. Mieczysława Skulimowskiego, sprzed przyszłej siedziby wielickiej biblioteki, przenieśliśmy się do dwudziestolecia  międzywojennego dzięki czytanym tekstom, tańcom, strojom, słodyczom i samochodom z epoki.

Ucz się u mistrzów w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 projektu Ucz się u mistrzów będzie kontynuowany, ale w nieco zmienionej formie. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Temat najbliższego spotkania, Pamięć i kultura popularna: przypadek powstania warszawskiego, zaprezentuje dr Maria Kobielska.

Klub Aktywnego Seniora - technika decoupage

9 czerwca o godzinie 17.00 w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbędą się  kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentujemy technikę decoupage.

Gotyckie opowieści

15 kwietnia wielicka młodzież miała okazję wysłuchać wykładu dr hab. Iwony Węgrzyn pt. Gotyckie opowieści - zapomniane źródła współczesnej kultury. Wykład odbył się w ramach projektu „Ucz się u mistrzów".

"Ucz się u mistrzów" ostatnie spotkanie w 2014 r.

17 grudnia odbędzie się ostatnie w roku 2014 spotkanie w ramach projektu dla wielickiej młodzieży "Ucz się u mistrzów". Jak zawsze, spotkamy się we środę, o godz. 13:30 w sali B Solnego Miasta. Wykład pt. "Teatr poza teatrem" przedstawi prof. dr hab. Dariusz Kosiński.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Czas książki”

18 lutego obyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Czas książki”, na którym można było zapoznać się z literaturą na temat zdrowia i urody oraz zasięgnąć porad kosmetologa. W czasie spotkania zaprezentowane zostały również nowości wydawnicze oraz książki polecane przez bibliotekarzy.

„Zwiedzamy” wyspę Księcia Edwarda

17 lutego w wielickiej bibliotece odbyło się spotkanie z krakowską podróżniczką i fotograficzką, a zarazem autorką prezentowanej w sali na poddaszu, wystawy pt.; „Śladami Ani z Zielonego Wzgórza” – Zofią Zalewską.

Warsztaty literackie dla maturzystów

Od początku lutego w naszej bibliotece rozpoczynają się warsztaty literackie dla maturzystów. Cykl spotkań został zainicjowany w celu pomocy licealistom w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości. Dzięki współpracy z doświadczonym polonistą młodzież będzie miała okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat lektur szkolnych oraz książek spoza kanonu.

Udane ferie z wielicką biblioteką

W zeszłym tygodniu dobiegły końca zajęcia feryjne dla najmłodszych organizowane przez wielicką bibliotekę. W ciągu dwóch, wolnych od nauki szkolnej tygodni dzieci bawiły się i uczyły z biblioteką. Był dzień babci i dziadka, był wyjazd do kina, lekcje angielskiego, fotografii, recytacji, rozmaite gry i zabawy. Codziennie wielicką bibliotekę odwiedzało około 20 młodych czytelników, na których czekały nowe wyzwania.

Trzecia edycja „Z komputerem za pan brat” rozpoczęta

Od lutego rozpoczęła się kolejna, już trzecia edycja warsztatów komputerowych dla seniorów „Z komputerem za pan brat”, organizowanych przez wielicką bibliotekę. Z edycji na edycję zajęcia komputerowe dla seniorów cieszą się coraz większą popularnością. Trzecia edycja przeszła jednak nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ zgłosiło się do nas ponad 80 seniorów pragnących „zaprzyjaźnić” się z komputerem.

Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem

Wczoraj w wielickiej bibliotece odbyło się kolejne już spotkanie z oo. Leonem Knabitem z opactwa benedyktyńskiego w Tyńcu. Tym razem zakonnik dzielił się swoimi doświadczeniami z dorosłymi czytelnikami naszej biblioteki.

Spotkania 'Wieliczka-Wieliczanie” w 2010 roku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce serdecznie zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie”. Po raz trzynasty proponujemy Państwu dwanaście tematów dotyczących Wieliczki i wieliczan. Spotkania odbywają się w ostatnią środę miesiąca o godzinie 16.00 w sali „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka przy ul. Powstania Warszawskiego 1. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z kolęda krakowską

W czwartkowe popołudnie 10 grudnia 2009 r. w wielickiej bibliotece w akwarelowej scenerii obrazów Jerzego Pulchnego odbyło się świąteczne spotkanie kolędowe. Inspiracją do zorganizowania wieczoru poezji była książka „Kolęda Krakowska” autorstwa Antoniego Gazdy.