Spotkanie podróżnicze „Poza granicami”

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Cząstkę tego świata mogliśmy poznać w piątkowe popołudnie w wielickiej książnicy podczas spotkania z Michałem Worochem.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Biblioteka świat w jednym miejscu

Co roku maj jest miesiącem szczególnym dla polskich bibliotek. To właśnie w tym okresie przypada święto bibliotekarzy oraz obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W każdym roku, w ramach głosowania wybierany jest inny motyw przewodni całego tygodnia. W 2022 biblioteki czas ten świętować będą pod hasłem "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

Zjazd Gnieźnieński

10 marca 1000 roku zakończył się zjazd Gnieźnieński nazywany również synodem Gnieźnieńskim. Data ta jest umowna, ponieważ ze względu na brak dokładnych źródeł nie jesteśmy w stanie precyzyjnie jej określić.

Magia teatru

27 maja odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe organizowane w ramach spotkań Siłowni Literackiej wprowadzające w magiczny świat teatru i wyobraźni. Warsztaty online dla Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej poprowadziła Edyta Trojańska - Urbanik, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz instruktor teatralny.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Wieliczce

Siódma edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP odbyła się także w Wieliczce. 8 września z placu im. Mieczysława Skulimowskiego, sprzed przyszłej siedziby wielickiej biblioteki, przenieśliśmy się do dwudziestolecia  międzywojennego dzięki czytanym tekstom, tańcom, strojom, słodyczom i samochodom z epoki.

Ucz się u mistrzów w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 projektu Ucz się u mistrzów będzie kontynuowany, ale w nieco zmienionej formie. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Temat najbliższego spotkania, Pamięć i kultura popularna: przypadek powstania warszawskiego, zaprezentuje dr Maria Kobielska.

Klub Aktywnego Seniora - technika decoupage

9 czerwca o godzinie 17.00 w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbędą się  kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentujemy technikę decoupage.

Gotyckie opowieści

15 kwietnia wielicka młodzież miała okazję wysłuchać wykładu dr hab. Iwony Węgrzyn pt. Gotyckie opowieści - zapomniane źródła współczesnej kultury. Wykład odbył się w ramach projektu „Ucz się u mistrzów".