Zakończenie cyklu „Kobieca moc. Korzenie i skrzydła”

W dniu wczorajszym nasze czytelniczki miały przyjemność uczestniczyć w kolejnych zajęciach w cyklu Damska Torebka. W tym miesiącu po raz trzeci spotkałyśmy się z p. Małgorzatą Miszczak, która na co dzień szkoli i motywuje ludzi do zmian w Centrum Dobrej Zmiany oraz organizuje interesujące wydarzenia jako fundatorka Fundacji Owocna.

Wyprawa do wnętrza mózgu

Wspólne popołudnie spędzone w ramach cyklu warsztatów Siłowni Literackiej było niezwykle interesujące. Wraz ze Wspólnotą Młodzieży Niepełnosprawnej znacząco poszerzyliśmy wiedzę na temat pracy naszego mózgu. Na fascynującą wyprawę w głąb ludzkiego umysłu zabrała nas dr Wanda Matras – Mastalerz.

Nowości wydawnicze w Wielickiej bibliotece i jej filiach

Przyjemnie nam poinformować o uzyskanych środkach finansowych z „Dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025” zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Biblioteka otrzymała na ten cel 13.950 zł. Drodzy czytelnicy już wkrótce nowości znajdą się na naszych półkach, po które serdecznie zapraszamy.

Damska Torebka – Kobieca moc, odsłona 2

W dniu wczorajszym wielicka biblioteka gościła czytelniczki na comiesięcznych spotkaniach w cyklu Damska Torebka. Październikowe zajęcia pt.: „Kobieca moc. Korzenie i skrzydła cz. 2” były kontynuacją warsztatów sprzed miesiąca. Wykwalifikowana trenerka personalna pani Małgorzata Miszczak odsłaniała przed uczestniczkami kolejne etapy rozwoju osobistego.

Magia teatru

27 maja odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe organizowane w ramach spotkań Siłowni Literackiej wprowadzające w magiczny świat teatru i wyobraźni. Warsztaty online dla Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej poprowadziła Edyta Trojańska - Urbanik, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz instruktor teatralny.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Wieliczce

Siódma edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP odbyła się także w Wieliczce. 8 września z placu im. Mieczysława Skulimowskiego, sprzed przyszłej siedziby wielickiej biblioteki, przenieśliśmy się do dwudziestolecia  międzywojennego dzięki czytanym tekstom, tańcom, strojom, słodyczom i samochodom z epoki.

Ucz się u mistrzów w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 projektu Ucz się u mistrzów będzie kontynuowany, ale w nieco zmienionej formie. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Temat najbliższego spotkania, Pamięć i kultura popularna: przypadek powstania warszawskiego, zaprezentuje dr Maria Kobielska.

Klub Aktywnego Seniora - technika decoupage

9 czerwca o godzinie 17.00 w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbędą się  kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentujemy technikę decoupage.

Gotyckie opowieści

15 kwietnia wielicka młodzież miała okazję wysłuchać wykładu dr hab. Iwony Węgrzyn pt. Gotyckie opowieści - zapomniane źródła współczesnej kultury. Wykład odbył się w ramach projektu „Ucz się u mistrzów".

"Ucz się u mistrzów" ostatnie spotkanie w 2014 r.

17 grudnia odbędzie się ostatnie w roku 2014 spotkanie w ramach projektu dla wielickiej młodzieży "Ucz się u mistrzów". Jak zawsze, spotkamy się we środę, o godz. 13:30 w sali B Solnego Miasta. Wykład pt. "Teatr poza teatrem" przedstawi prof. dr hab. Dariusz Kosiński.