Ruszają zapisy na 10. Wielickie Dyktando

15 października 2022 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziesiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. Autorem tekstu najeżonego trudnościami będzie dr hab. Mirosława Mycawka.

Noc Bibliotek w wielickiej bibliotece

W piątkowy wieczór w budynku Wielickiej Mediateki odbyła się VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja pod hasłem „To musi się powieść” przeniosła mieszkańców Wieliczki do magicznego świata „Alicji z Krainy Czarów”.

Ahoj przygodo! Witaj Biblioteko….

W piątkowe przedpołudnie 23 września w Filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich odbyły się warsztaty literackie, w których wzięli udział uczniowie klasy III pobliskiej szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie w ramach realizowanego cyklu spotkań poświęcone było pracy detektywa i poszukiwaniu znikających diamentów.

NaOpak

4 października o godz. 16:30 w filii bibliotecznej w Śledziejowicach odbędzie się kolejne spotkanie klubu czytelniczego „NaOpak”

Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro?

W ostatnim tygodniu września pracownicy biblioteki wzięli udział w dwudniowej IV Międzynarodowej Konferencji Biblioteki Kraków „Nowy wspaniały świat biblioteki czy niepewne jutro”. Konferencja jak i warsztaty oscylowały wokół funkcji i roli biblioteki w dzisiejszych czasach.