Warsztaty teatralne dla Młodzieży Wspólnoty Niepełnosprawnej

Próba, próba i jeszcze raz próba… tak właśnie wtorkowe popołudnia spędza Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej w wielickiej bibliotece! Z tygodnia na tydzień wszyscy intensywnie ćwiczą przed premierą spektaklu. Nad każdą próbą czuwa nasza reżyser Pani Edyta Trojańska-Urbanik, udzielając cennych porad i wskazówek. Premiera już niebawem!

Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej przez ostatni miesiąc bardzo intensywnie szykuje się do premiery przygotowywanego przez siebie spektaklu. Wtorkowe próby są bardzo intensywne. Każdy z uczestników bardzo obowiązkowo podchodzi do prób, a także z pasją i pełnym zaangażowaniem wciela się w przypisaną rolę. Pani Edyta Trojańska-Urbanik otacza wszystkich swoich aktorów troską, służąc dobrymi radami i cennymi wskazówkami. Spotkania teatralne są niezwykle aktywizujące i inspirujące dla Wspólnoty.
Warsztaty teatralne Magia Teatru to cykl spotkań Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach  bibliotecznego projektu Siłownia Literacka, których celem ma być debiut sceniczny członków Wspólnoty. Pomyślność w osiągnieciu tego celu, jak mówi Pani Edyta,  zapewni wspólne działanie oparte na szacunku, sympatii i wsparciu. Zatem - do dzieła!

Autor: Magdalena Magryta-Nowak