Damska Torebka a porządki domowe

Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na ostatnie w tym sezonie zajęcia w cyklu Damska Torebka, które odbędą się 14 grudnia o godz. 17.30 w budynku wielickiej mediateki. W tym miesiącu tematem przewodnim spotkania będzie czynność bliska każdej kobiecie, albowiem będziemy zgłębiać zagadnienie porządków domowych. Grudniowe warsztaty noszą tytuł „Zmień swoje życie z książką „Magia sprzątania” Marie Kondo”.
Kiedy za oknem przyroda zapada w sen zimowy, my więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Krótkie dni, niska temperatura sprawia, że poszukujemy wewnętrznego ciepła i odpoczynku. Jak sprawić, żeby to miejsce, w którym mieszkamy było dla nas wspaniałe? Jak sprawić, żebyśmy czuli w nim spokój i radość? Motywem przewodnim książki „Magia sprzątania” jest myśl, że porządki mogą zmieniać nasze życie. Na spotkaniu omówimy zawartość publikacji, poznamy ciekawe pomysły autorki, a nawet przetestujemy sposoby układania ubrań. Wybierzemy się też w podróż do świata marzeń, aby wykreować naszą ukochaną, własną przestrzeń. Jeśli macie ochotę do ćwiczeń praktycznych zabierzcie podkoszulki lub inne części garderoby :)
Spotkanie poprowadzi Dominika Sikora – z wykształcenia towaroznawca, z pasji twórca warsztatów żywieniowych i artystyczna dusza. Autorka strony Kuchnia Mocy & Moc Twórczości . Współtwórczyni Miasta CUD i projektu Trzy Be (Blisko siebie. Blisko natury. Blisko Rodziny ). Fascynuje ją starożytna medycyna, holistyczne podejście do zdrowia i różnorodność świata. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w różnych dziedzinach, pokazując, że świadomy wybór tego czym karmimy nasze ciała, nie tylko jedzeniem, ma ogromne znacznie. Uwielbia czytać poradniki, chodzić po górach i spoglądać w gwiazdy.
Ilość miejsc ograniczona, informacje i zapisy:
Wypożyczalnia Główna – tel.: 12 385 88 11 e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.wieliczka.eu
Warsztaty przeprowadzone są zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizacji imprez w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.
Autor: Katarzyna Ścibor