Uroczyste otwarcie filii w Węgrzcach Wielkich

W zorganizowanym przez Mediatekę Bibliotekę Miejską w Wieliczce spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Panem Burmistrzem oraz Zastępcą Burmistrza ds. społecznych Agnieszką Szczepaniak. Obecni byli również Radni Rady Miejskiej w Wieliczce Krzysztof Krochmal i Andrzej Dyga, a także Sołtys Węgrzc Wielkich Krystyna Lesiecka.

Oczywiście nie zabrakło Dyrektorów okolicznych szkół i przedszkoli, przedstawicieli Grona Pedagogicznego, przedstawicieli Rady Sołeckiej w Węgrzcach Wielkich, przewodniczącej oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach Wielkich, Prezesa LKS „Węgrzcanka”, Sołtysa Grabia i Strumian, a także mieszkańców Węgrzc Wielkich i okolicznych miejscowości.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych wiernych Czytelników, którzy zechcieli uczestniczyć w uroczystości, a bez których biblioteka nie mogłaby istnieć. Serdecznie dziękujemy!

Biblioteka w Węgrzcach Wielkich to piękna i nowoczesna placówka, to nie tylko wypożyczalnia książek. To centrum życia społecznego i kulturalnego. Miejsce nauki, spotkań i rozwoju, a przede wszystkim to biblioteka pełna ludzi.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu całej społeczności Węgrzc Wielkich i okolicznych miejscowości udało się zmodernizować naszą bibliotekę i osiągnąć wymarzony cel. Zostały wykonane nowe regały biblioteczne, lada biblioteczna i wykładzina podłogowa, a dzięki funduszom jakie przeznaczyła Sołtys wraz z Radą Sołecką wnętrze naszej biblioteki oświetlają nowe lampy.

Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na dalsze świętowanie. Dla licznie przybyłych najmłodszych małych milusińskich odbyło się przedstawienie teatralne „Królewna o złotym sercu” w wykonaniu Teatru Kokon.

Za pyszne słodkości dziękujemy naszym sponsorom Małgorzacie i Jackowi Hardykiewicz.
Dziękujemy również wszystkim za obecność.
Zapraszamy do odwiedzania biblioteki!

Autor: Ewelina Sokół