Miś i Tygrysek uczą zasad bezpiecznego poruszania się po mieście

W słoneczny wtorek dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Raciborsku odwiedziły bibliotekę. Uczniowie najpierw zostali zapoznani z pomieszczeniami bibliotecznymi, księgozbiorem i jego rozmieszczeniem na półkach oraz sposobem zapisu do biblioteki.
Następnie odbyły się zajęcia w ramach programu „Odblaskowa Szkoła”. Dzieci wysłuchały opowiadania o niesfornym Misiu i Tygrysku, którzy próbują prawidłowo poruszać się po mieście („Miś i Tygrysek chodzą po mieście” Janosch). Na szczęście okazało się, że większość zasad jest dzieciom znana i stosują je w swoim życiu.
Po zajęciach udało się jeszcze wygospodarować trochę czasu, aby pooglądać różne książeczki, a nawet wypożyczyć jakąś do domu.

Autor: Małgorzata Błaszczyk