Pasowanie na czytelnika w wielickiej bibliotece

We wtorkowy wieczór do wielickiej biblioteki zaprosiliśmy dzieci, które w tym roku dołączyły do grona czytelników. Okazją była coroczna uroczystość pasowania na czytelnika.
Po długim okresie izolacji, spowodowanej pandemią, która uniemożliwiła także zorganizowanie pasowania na czytelnika w roku ubiegłym, zgromadzeni w sali kinowej młodzi czytelnicy wzięli udział w radosnej uroczystości pasowania na czytelnika. Zaproszony specjalnie na tą okazję Teatrzyk Eden przedstawił pouczającą sztukę pt. „Wieża do nieba”, przenosząc dzieci i ich rodziców do krainy bajki. Po świetnej zabawie z aktorami, zaprosiliśmy dzieci do rozmowy na temat książek i biblioteki a następnie na scenie każdy czytelnik został uroczyście pasowany na czytelnika i obdarowany symbolicznym podarkiem. Radosna atmosfera i entuzjazm dzieci potwierdzają, że biblioteka to świetne miejsce zarówno do nauki, jak i zabawy!

Autor: Magdalena Piwowarczyk