Tydzień bibliotek na os. Kościuszki zakończony

Podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek czytelnicy filii na os. Kościuszki skorzystali z wielu atrakcji – warsztatów kreatywnych, lekcji bibliotecznych i spotkania autorskiego. Oferta skierowana do osób w każdym przedziale wiekowym, trafiła zarówno do najmłodszych jak i starszych.

O powroźnictwie w grafice

Wystawa „Powroźnictwo w grafice z kolekcji prywatnej” opowiada o dwóch rodzajach aktywności człowieka, dość odległych od siebie, czyli umiejętności wytwarzania lin w zestawieniu z wyrafinowaną dziedziną sztuki - grafiką. Można ją oglądać od 18.04 do 25.08.2024 r. w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Wystawa Armii Modelinowych Wojowników

Biblioteka w Śledziejowicach zaprasza na wystawę Armii Modelinowych Wojowników. Modele wojowników będzie można obejrzeć 28 maja w godzinach 12:00-18:00 oraz 29 maja w godzinach 10:00-13:00 w filii bibliotecznej w Śledziejowicach.

Biblioteka drzwi do wielu światów

W dniu 14 maja z okazji 21 Tygodnia Bibliotek uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich mieli okazję spróbować swoich sił w bibliotecznym escape roomie.