Udane ferie z wielicką biblioteką

Podczas tegorocznych ferii wielicka biblioteka zamieniła się w centrum wielu atrakcji, które przygotowała, dla naszych najmłodszych czytelników Paulina Wandas z Działu dla Dzieci i Młodzieży.
- Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. Dzieci własnoręcznie i z ogromnym zaangażowaniem wykonały drobne upominki i prezenty dla swoich babć i dziadków. Wiele z nich postanowiło również pochwalić się wierszykami, specjalnie przygotowanymi na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zorganizowaliśmy w naszej bibliotece. Licznie przybyli goście byli zachwyceni występem swoich wnucząt, prezentami i ciepłą atmosferą, która towarzyszyła nam w czasie spotkania – mówi pani Paulina.
We współpracy z jedną z filii bibliotecznych zorganizowany został, wzbudzający wiele emocji, międzybiblioteczny konkurs pt.:„Tarcza pełna pytań”, w której brały udział dwie rywalizujące ze sobą drużyny: „Krokusy” i „Kaktusy”. Dzieci na chwilę przeniosły się w świat bajek i baśni, pełen zagadek i gier literackich. W zajęciach gościnnie uczestniczyły dzieci z filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich z bibliotekarką Eweliną Sokół.
Czas spędzony w bibliotece to chwile pełne radości, zabawy, wielu ciekawych porad, a także nauki. Przykładem tego były odbywające się w naszej książnicy, zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez lektorów ze szkoły językowej „Kontekst” w Wieliczce. Gry i zabawy językowe odbywały się przez cały drugi tydzień ferii, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych młodych czytelników. Dzieci czytały, opowiadały bajki i śpiewały piosenki, wszystko oczywiście w języku angielskim. W okresie ferii maluchy uczestniczące w naszych zajęciach miały również okazję poznać sposoby i techniki szybkiego czytania i zapamiętywania oraz dowiedzieć się nieco o magicznym świcie fotografii, a to wszystko dzięki gościom, którzy bardzo chętnie poświęcili swój czas dla naszych najmłodszych czytelników, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz udzielając wielu porad.
- Pomimo ogromnego mrozu, który towarzyszył nam w czasie tegorocznych ferii, dzieciaki licznie uczestniczyły w naszych zajęciach. Sympatycznie i ciekawie spędzone ferie w bibliotece niestety dobiegły końca. Ostatni dzień spędziliśmy w kinie oglądając film "Alvin i wiewiórki 2" – opowiada Paulina Wandas.
Wszystkim sympatykom naszej biblioteki – kierownictwu oraz lektorom ze szkoły „Kontekst”, pani Renacie Woroń oraz fotografikom z „Wielickiego Klubu Fotograficznego” serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i urozmaicenie zajęć organizowanych w czasie ferii dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia w okresie wakacji, które z pewnością uatrakcyjnią wasz letni wypoczynek.