Poznajemy życie i twórczość Fryderyka Chopina

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania z biblioteką, jej zbiorami oraz sposobem zapisu i zasadami korzystania z księgozbioru.
Druga część zajęć została poświęcona w całości Fryderykowi Chopinowi – najwybitniejszemu polskiemu kompozytorowi i pianiście. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki „Opowieść o Fryderyku Chopinie” Przemysława Zdroka. Z lektury dzieci dowiedziały się, że Fryderyk Chopin urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli, poznały jego dzieciństwo oraz miejsca dla niego ważne.
Dowiedziały się jak wielką popularnością cieszył się w kraju i za granicą.
Rozmawialiśmy również o muzeach i miejscach, które poświęcone są temu znakomitemu artyście. Uczniowie obiecali, że odwiedzą pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, jeśli kiedyś wybiorą się do Warszawy.
Zajęcia zakończyliśmy wysłuchaniem Etiudy c-moll op. 10 nr 12 zwanej Rewolucyjną, którą Fryderyk Chopin miał napisać na wieść o upadku Powstania Listopadowego.

Autor: Małgorzata Błaszczyk