Wakacje w bibliotece w Koźmicach Wielkich

Wakacje to czas, w którym dzieci się nudzą. Dlatego biblioteka w Koźmicach Wielkich przygotowała dla dzieci do lat 12 szereg zajęć. Spotkania będą odbywały się we wtorki i w czwartki w godz: 14:00-15:30.
Ze względu na obostrzenia ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy pod nr tel 12 250-15-32.

20.07 Rozgryźć Einsteina
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy w  doświadczenia chemiczne. W czasie spotkania uczestnicy będą wykonywać proste doświadczenia pod okiem prowadzącego. Celem zajęć jest wytłumaczenie prostych zjawisk fizycznych i chemicznych.
Podczas spotkania zapraszamy również do wspólnej zabawy z piaskiem kinetycznym i robienia baniek mydlanych.

22.07 Cuda i dziwy
Zajęcia w bibliotece to tez porcja wiedzy. Tym razem chcieliśmy zaprezentować 7 cudów świata starożytnego oraz pretendentów do tego miana. Spotkanie będzie miało formę prezentacji multimedialnej.
Dla rozluźnienia zapraszamy na kurs skręcania  zwierzaków i innych ozdób z balonów.

27.07 Kodowanie nie jest straszne
Dzieci maja nieograniczony dostęp do świata wirtualnego. W czasie wakacji biblioteka zaprasza do zajęć z kodowania przy użyciu Photonów. Proste w obsłudze i przesympatyczne roboty wprowadza naszych milusińskich w świat zero-jedynkowy.
Dodatkowo odbędą się zajęcia manualne, których głównym przedmiotem będzie sól.

29.07 Kraj kwitnącej wiśni
 Tym razem pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do Japonii. Spotkanie będzie miało formę prezentacji kultury i ciekawostek o kraju, który fascynuje nas swoja odmiennością i obyczajami. Uczestnicy zajęć będą mogli zmierzyć się z pisaniem oryginalnymi piórami gęsimi oraz  kaligrafią.
Dla chętnych przewidziano zajęcia manualne polegające na tworzeniu tematycznych obrazków i ozdób do domu.
Przed zajęciami opiekun dorosły zobowiązany jest wypełnić ankietę o stanie zdrowia uczestnika.

Autor: Dorota Grochal