Wielki Finał Ligi Debat Oksfordzkich Wieliczka – Niepołomice

Od stycznia do marca bieżącego roku młodzież z gminy Wieliczka uczyła się trudnej sztuki debatowania pod okiem specjalistów z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. W okresie od maja do czerwca trud debatowania podjęła także niepołomicka młodzież. Finały w obu gminach wyłoniły zwycięzców, którzy już 23 czerwca o godz. 10.00 staną do debaty w Wielkim Finale w Wielickiej Mediatece.
Zwycięzcy III Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich w Wieliczce oraz II Gminnej Międzyszkolnej Liga Debat Oksfordzkich w Niepołomicach debatować będą na temat: "Rodzice powinni mieć dostęp do kont w serwisach społecznościowych swoich dzieci." Zwyciężą oczywiście najlepsi!
Rola propozycji w wyniku losowania przypadła reprezentantom Szkoły Podstawowej w Sygneczowie, natomiast oponentami będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.
Międzyszkolne Ligi Debat Oksfordzkich w Wieliczce i Niepołomicach to projekty edukacyjne realizowane przez Mediatekę - Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce oraz Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie i Szkołę Podstawową nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach, które uczą młodzież konstruktywnego dialogu i dyskusji,  rozwijają umiejętność publicznego występowania, pisania przemówień oraz argumentowania.
Patronat honorowy nad Wielkim Finałem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka - Artur Kozioł wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice – Romanem Ptakiem. Partnerami wydarzenia są: Wydział Szkół i Przedszkoli Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce oraz Wielickie Centrum Kultury. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, które już od kilku lat sprawuje pieczę nad przygotowaniem dyskutantów i przebiegiem debat.
Z niecierpliwością czekamy na Wielki Finał Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich Wieliczka – Niepołomice. Wydarzenie ma charakter otwarty i serdecznie zachęcamy do udziału.

Autor: Katarzyna Piątek