Pokój dla Matek - Matki dla Pokoju

Straszny czas wojny w Ukrainie odsłonił piękne oblicze Polaków. Fala pomocy i życzliwości otoczyła uciekające przed niebezpieczeństwem obywatelki Ukrainy. Również w Wieliczce znalazły schronienie setki kobiet. Większość z nich to matki. Najpiękniejsze majowe święto - Dzień Matki zainspirowało wielickie bibliotekarki Paulinę Wandas i Magdalenę Piwowarczyk do zaproszenia mam polskich i ukraińskich do udziału w sesji fotograficznej apelujących o pokój. Autorem zdjęć jest dyrektor biblioteki Piotr Sionko. Opracowanie grafiki to zasługa Katarzyny Piątek.

Każda z osób sfotografowanych na swój sposób przeżywa wojnę, natomiast wspólnym dla nich wszystkich jest pragnienie pokoju. Dlatego pokazując na zdjęciach najpiękniejsze uczucie: miłości, czułości i oddania wobec swoich dzieci polskie i ukraińskie mamy niosą przesłanie pokoju w rodzinach, w kraju i na całym świecie.

Wystawę będzie można oglądać w holu głównym wielickiej Mediateki do dn. 24 czerwca br. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.