DZIEŃ DZIECKA „PIŁKARZE VS PISARZE” – ZAPROSZENIE

Mediateka Biblioteka Miejska w Wieliczce serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 oraz  młodszych miłośników piłki nożnej na wyjątkowy spektakl edukacyjny i pokaz mistrza świata w trikach piłkarskich, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 10:00 i 12:00. Spektakl z występem mistrza świata trwa ok. 40 minut po nim planowane są konkursy z trikami – ok. 20 minut. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel.: 12 385 88 12.
PROGRAM:
•    spektakl edukacyjny „Piłkarze vs Pisarze”, podczas którego naprzeciw siebie staną pisarze i słynni piłkarze. Podczas spektaklu widzowie doświadczają emocji, jak na stadionie. Jednocześnie odkryją magię sportu, ale także magię literatury. To wszystko w oprawie nastrojowej muzyki.
•    pokaz trików piłkarskich: w finale spektaklu wystąpi Paweł Skóra (pawelskora.com) - Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football. Autor książek: "Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo." oraz "Triki gwiazd footballu". Wielokrotny sędzia, doświadczony performer z dorobkiem setek pokazów na całym świecie, uczestnik Mam Talent.
•    uczniowie i nauczyciele zostaną wybrani do specjalnych konkursów z Mistrzem na scenie.
Jednocześnie w godzinach od 10 do 14 w holu głównym oraz na placu przed Mediateką zagości „Strefa sportu i zabawy”. Stoiska przygotowane przez Wielickie Centrum Kultury, MGOPS Wieliczka i Wielicki Ośrodek Sportu zapewnią dzieciom animacje, konkursy sportowe, warsztaty plastyczne oraz malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i balonowe wariacje. Wzmocnić siły będzie można na stoisko ze smakołykami, przygotowanymi przez przyjaciół z Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu.
Zapraszamy!
Autor: Magdalena Piwowarczyk