Smakowite i zdrowe zajęcia w bibliotece

„Na wiosnę zdrowo rosnę”  - takie hasło towarzyszyło warsztatom dla dzieci prowadzonym przez panią Dominikę Sikorę w pierwszy dzień wiosny w bibliotece.

Podczas warsztatów mali odkrywcy dowiedzieli się, co to sezonowość owoców i warzyw, dlaczego warto żyć w zgodzie z rytmem natury. Ponieważ wiosną nie mamy dużego wyboru warzyw i owoców sezonowych, w części praktycznej dzieci wykorzystały dostępne w tym sezonie jabłka oraz zdrowe dodatki do wyczarowanie znakomitych przekąsek. Do degustacji zamiast jednorazowych talerzy użyliśmy wielorazowych naczyń, aby zasiewać w dzieciach ekologiczne i ekonomiczne wybory. Finałem wiosennych warsztatów było założenie małych zielonych ogródków, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Dzięki temu z radością będą mogły obserwować, jak  własnoręcznie wyhodowane ziarenka kiełkują a potem, gdy dzięki ich opiece urosną – ze smakiem je zjeść :) Uczestnicy warsztatów nie tylko świetnie się bawili, ale też dowiedzieli się jak korzystać z tego, co dała nam natura!

Autor: magdalena Piwowarczyk