Wakacje z Mediateką – Biblioteką Miejską w Wieliczce

Dział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza najmłodszych do udziału w letnich aktywnościach, które czekają na czytelników w Wielickiej Mediatece. Biblioteka  proponuje w tym okresie cykl spotkań pt. „Wakacyjni badacze”, w czasie których w każdy lipcowy wtorek młodzi czytelnicy będą mogli zgłębiać swoją wiedzę, nie tylko przez lekturę, jak to czynią zwykle, ale także poprzez udział w ciekawych warsztatach.

„Wakacyjni badacze” to cykl bezpłatnych spotkań naukowo-rozrywkowych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które obejmą następujące dziedziny: chemia, przyroda, informatyka, ale także kulinaria. Chętnych do zaznajomienia się z eksperymentami chemicznymi zaprosimy na warsztat „Magiczny dwutlenek węgla” prowadzony przez specjalistki z „Chemical World”. Amatorów natury i przyrody na pewno zainteresują spotkania: ze Stowarzyszeniem „Zielony Puszczyk” - na temat słynącego z mądrości ptaka pt. „Gdzie chowa się sowa?” oraz warsztaty pszczelarskie zatytułowane „Miodne i modne”. Wisienką na torcie będzie warsztat kulinarny „Charlie i biblioteka czekolady”, podczas którego zapoznamy się z techniką tworzenia wyrobów czekoladowych oraz spróbujemy swoich sił jako cukiernicy tworzący czekoladę. Zajęcia odbywać się będą co wtorek o godz. 18:00 w bibliotece.
Prezentować też będziemy literaturę popularno-naukową tematycznie dobraną do odbywającego się w danym tygodniu warsztatu. Przez całe wakacje dostępny będzie także kącik zabaw plastycznych dla najmłodszych.

Dzieciom nieco starszym oraz młodzieży dedykowany jest czwartkowy cykl „Gamersi”, w ramach którego co tydzień, o godz. 17:00 wkraczać będziemy do świata gier w różnych odsłonach. Rozpoczniemy 1 lipca - wieczorem planszówek, za którym bardzo tęskniliśmy, następnie rozegramy mini Turniej FIFA z nagrodami (dzieci 10+), odbędziemy sesję RPG (młodzież 12+), a na koniec wyjdziemy, żeby pograć w gry plenerowe.  Gry planszowe można wypożyczać do domu, zachęcamy także do korzystania z nich na miejscu, po wcześniejszych zapisach. W podobny sposób dostępne będzie również stanowisko X-box.

Na wszystkie zajęcia wymagane są zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-Cov-2. Informacje i zapisy: tel. 12 385 88 12, dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu